Agenda1

Nyplanta menighet i hver bygd!

Agenda1 i Thailand er inne i en spennende fase. En pinsemenighet og en luthersk menighet som selv har utviklet seg mye gjennom år med Agena1 er nå vertskap for neste generasjon Agenda1. Det spesielle hos begge menighetene er at det er deres egne kirkeplantinger som nå får nyte godt av Agenda1. 

Hos pastor David og hans nettverk er målet å plante en menighet i hver av fylkets bygder. Det er et hårete mål, men innefor rekkevidde. Agenda1 blir da et viktig redskap for å sitte ned å evaluere og legge planer for hvordan de sammen kan nå målet. 

Kjartan, Einar Martin og Steve følger prosessene sammen med TCN staben. Den store utfordringen nå blir for  begge plasser om de klarer å få menighetene til å multiplisere i tredje ledd. Be om at vi må få visdom for å kunne hjelpe disse å komme videre til neste nivå, melder Steve fra nord øst Thailand

Kategorier:Agenda1, Jesus, Thailand

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s