Cambodia

Gudstjenesten avbrutt av masse klemming! (Video)

Det er det nydeligste jeg kan se! Jeg blir aldri lei! Jeg er tilstede i menigheten til Sithuon, Lysom, Dara og Sokhom. Life of Light Church. Det er i slutten av talen det skjer, en tale som nettopp har handlet om julas budskap om lyset som flerret opp mørket, om barnet som kom, om sønnen som er oss gitt. Her i desember feires jul hele måneden og er den tida da flest kommer til tro på Jesus. Hvem av dere vil for første gang si ja til Jesus? Menighetens fastboende har i større grad enn før begynt å invitere venner med seg, venner som enda ikke tror. 4 hender går i været. 4 unge menn og kvinner kommer frem slik at pastor Sithuon kan be frelsesbønn med dem. Da står jubelen i taket. Det er er et uvirkelig syn da hele gudstjenesten avsluttes med at resten av gjengen spretter opp og atormer frem for å kaste seg om halsen på de fire. Det grines og lees om hverandre. Velkommen i familien. En av dem som har kommet hjem, ber om mikrofon og forteller om sin vandring inn i menigheten og at idag kunne han ikke si nei til Jesus lenger. Han stråler og hele englekoret stråler med han. Tror aldri jeg har hatt julestemning så tidlig i desember før!

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Google-bilde

Du kommenterer med bruk av din Google konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s